Şalgamı Gençlerimiz Sevsin İstiyoruz

Uzmanlar çağımızın illet hastalıklarından biri olan kanserden korunmanın en etkili yollarından birinin, ‘kırmızı meyvelerle dost olmamız’ olduğunu söylüyorlar. Pancar, şalgam turpu, ahududu, kırmızı üzüm, mor soğan, siyah havuç uzmanların önerdiği kırmızı suyu olan besinlerden bazılarıdır. Şalgam suyu içerisinde bol miktarda sülfür, C vitamini, karatenoit, glukazionelit bulunuyor. Bu bileşim, kanserli hücrenin vücutta yayılımını yok ediyor. 

Şalgamı Gençlerimiz Sevsin İstiyoruz

Günümüzde gençler, asitli ve bol şeker içeren içeceklere yönelmiş durumdadır. Şekerli içeceklerin içerisinde de bol miktarda tatlandırıcı var. Bu içecekler vücudu obez hale getirdiği gibi, vücudu dış etkenlere karşı savunmasız bırakıyor. Biz toplumumuza harika lezzetlerimizden biri olan, lif deposu, uzun süreli tokluk hissi veren şalgam suyunu tanıtmak istiyoruz. Daha geniş kitleler tarafından, Atalarımızın bize bıraktığı bu lezzeti gençlerimiz sevsin, adana şalgamı kuşaktan kuşağa aktarılsın istiyoruz.

Serafressh şalgam aynı zamanda kan şekerini de dengede tutarak özellikle diyabetli hastalar tarafından bolca tüketilmesini önerebileceğimiz bir içecektir. Diyabet hastaları sıklıkla kan şekerlerinin aniden düşmesinden şikayet ederler. Oysa şalgam suyu, lif yönünden zengin olduğundan, uzun süre tokluk hissi yaratacaktır.

Yorum Ekle

Eposta adresiniz gizli kalacaktır.